זאב בחדר המגורים

בחלוף השנים עובר אורח חייו של האדם לכזה המסתמך על טכנולוגיה וקדמה כמעט לחלוטין.
החיבור לטבע מיטשטש אט אט ואת מקומו תופסת התלות בחשמל, מכשור, מזון מעובד, וסביבה מתועשת.
לתוך אורח חיים זה הזמנו את חברינו הכלב לחיות אתנו חיים משותפים ולהיות חלק ממשפחתנו.

החיבור האמיץ בין האדם לכלב והקשר המיוחד שבניהם, מעודד את הכלב להסתגל לכל אתגר אשר מציב בפניו האדם, כולל הסתגלות לאורח חיים אורבני.
השתלבות הכלב בתא המשפחתי כל כך טבעית לבני האדם, עד כדי כך שקל לשכוח כי כלב הבית שלנו הוא למעשה חיית טרף בעלת תכונות, יצרים ודחפים משלה.
טבעי לנו לצפות מכלב הבית שלנו לנהוג בנימוס, לא לנבוח בין 14:00-16:00, לרבוץ שעות רבות במהלך היום בהמתנה לשובנו, לטייל ברצועה המגבילה את החופש שלו ואת סקרנותו הטבעית.
אנו מצפים ממנו ללמוד להעריך את החפצים שלנו, להימנע מלכרסם אותם, כשלמעשה לעסנות היא חלק מצורת הביטוי , החקירה הסביבתית הטבעית שלו וכן דרך לפורקן.
למעשה, אנחנו מצפים מכלב הבית שיתנהג כבן אדם.
אנו מאלצים את הכלב להבין את שפתינו, מלמדים אותו מגוון התנהגויות, לעיתים כאלה שאינן רצויות לו ואף לא טבעיות לו כלל וכלל ואף דורשים ממנו ציות.
חוסר ציות מצדו, התנהגויות לא רצויות בדמות עשיית צרכים בבית, נבחנות יתר, הרס וכל התנהגות אחרת שלא עולה בקנה אחד עם רצוננו, עלולה לגרור בשוגג יחס גס כלפיו, נזיפות ואף עונשים פיזיים.
שפה משותפת בין בעלים וכלב הינה הכרחית וחיונית על מנת שבבית תהיה אווירה טובה ושלווה, וכדי שכל יושבי הבית- כלבים ואנשים יהיו מאושרים ושמחים במחיצת האחד עם השני.
תפקיד המאמן הוא להיות הדובר של הכלב, מתורגמן אם תרצו.
דרך המאמן יוכל הכלב "להסביר" את צרכיו הבסיסיים כדי שיוכל לזכות באושר ובחיים מאוזנים וטובים.
בעיות התנהגות רבות נובעות מתקשורת לקויה, תפיסה שגויה על הכלב ועולמו, יחס גס ולא הולם כלפיו וציפיות שאינן תואמות את יכולותיו והתנהגויותיו הבסיסיות והטבעיות.
בכדי לטפל בבעיות התנהגות אלה, ובכדי לסייע למשפחה להבין טוב יותר כלבית, יש צורך במקום המאפשר למאמן לעבוד בצורה חופשית, בטוחה ומדויקת.
לשם כך הוקם המרכז לאילוף וטיפול בהתנהגות הכלב.
המרכז נבנה מתוך מחשבה מעמיקה ותכנון קפדני, על מנת להוות אמצעי טיפול יעיל בבעיות התנהגות ממגוון רחב של סוגים, תוך שמירה על ביטחונו, בריאותו ונפשו של הכלב.
בטיחותו של הכלב חיונית מאוד בעבודה מסוג זה.
על מנת לביים מצבים בהם מתקשה המשפחה, אנחנו חייבים להיות מסוגלים לאפשר לכלב להיות חופשי ולהציג רפרטואר התנהגויות אותן נוכל לנתב וללמד אותו התנהגויות חלופיות נכונות ויציבות.
כחלק מטכניקת העבודה, משחק ומפגשים עם כלבים אחרים חיוניים לנו ולכלב על מנת לקדם תהליכי למידה נכונים, לבנות תקשורת כלבית טובה, רכישת התנהגויות חדשות.
מתוך מפגשים אלה לומד הכלב להרגיש נינוח ושמח בקרב בני מינו, בני האדם, חיות אחרות ומגוון מצבים שהם למעשה חלק מהתנהלות היום יום במחיצת המשפחה.
כאן במרכז בנינו מתקני אימון הלקוחים מספורט כלבני הקרוי אג'יליטי.
מטרת מתקנים אלה היא חיזוק הביטחון העצמי של הכלב, חיזוק הקשר עם ביןהכלב לנוהג (המאמן) ולאחר מכן חיזוק הקשר עם הבעלים.

מתוך עבודה עם מתקנים אלה הדורשים מהכלב ריכוז, עבודה מהירה, טיפוס על גבהים, כניסה למקומות חשוכים, הוא לומד לבטוח באדם שעובד איתו ואף נהנה מהעבודה.
פורקן אנרגיה מסוג זה תורם רבות לתחושת שביעות הרצון של הכלב ושמחת החיים שלו.
המרכז לאילוף ולטיפול בהתנהגות הכלב הוא יחיד מסוגו.
צוות המרכז בהנחייתו של נתן פרל בנוי כך שכל אחד מהאנשים המרכיבים את צוות המרכז בקיא ומיומן במגוון שונה ורחב של ידע וגישות עבודה שונות, והופכות אותו להיות צוות מהמיומנים, המסורים והמקצועיים בארץ.
אנו מזמינים אתכם אלינו להתרשם מהמקום הייחודי ומהחוויה הנעימה אצלנו במרכז, נשמח להאזין בקשב רב לקשיים בהם אתם נתקלים בחייכם המשותפים עם כלבכם.
נשמח לצרף אתכם למאות המשפחות והאנשים שסייענו להם בתהליכי שינוי בהתנהגות כלב הבית והתנהלות המשפחה, ולעזור גם לכם לזכות בחיים מאוזנים, נעימים וכיפים במחיצת החבר השעיר.